Міжнародний день захисту персональних даних

28 січня 2023 року виповнюється 43 роки з моменту відкриття для підписання Конвенції Ради Європи «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних», яка заклала фундамент правового регулювання сфери захисту персональних даних на міжнародному рівні. Починаючи з 2007 року, саме у цей день у країнах Європи відповідно до рішення Комітету міністрів Ради Європи відзначається Міжнародний день захисту персональних даних (Data Protection Day). На сьогодні питання захисту персональних даних постає кожен день, пов’язано це, перш за все, зі стрімким розвитком інформаційних технологій, зберіганням великих масивів даних та стрімкого розвитку накопичення інформації.

Кожен день, щосекунди, при використанні сервісів, сайтів, інформаційних систем користувач залишає інформаційний слід, відбиток, де зберігається інформація про користувача. З урахуванням сучасних тенденцій у сфері розвитку новітніх технологій захист права на приватність стає дедалі складнішим процесом, що потребує більш системного правового регулювання.

Мірилом або "золотим стандартом" вважається Загальний регламент про захист даних Європейського Союзу, більш відомий як GDPR. Отже, право на приватність трансформувалося в одне з фундаментальних прав людини, закріплених цілою низкою міжнародних документів.

Ділимося з вами пʼятьма основними порадами від Мінцифри, як убезпечити себе в інформаційному просторі:

1. Не надавайте своїх даних. Нікому. В інтернеті чимало заманливих пропозицій: "Саме ваш номер може виграти приз". Або вам телефонували чи надсилали смс-повідомлення з подібним змістом. Не ведіться, у більшості — це шахраї. Вони попросять у вас пароль від банківської картки, номер телефону або ще щось. Найкращим варіантом буде припинити розмову, навіть якщо пропозиція буде дуже заманлива.

2. Перевіряйте інформацію. Не поширюйте новини із занадто гучними заголовками. Можливо, це фейк. Перевірте: спитайте в знайомих, які розбираються в темі, або перегляньте новинну стрічку інших сайтів. Також не менш важливо перевіряти інформацію, якщо вас просять пожертвувати гроші на якусь операцію чи зробити репост посту із новиною подібного змісту. Пам’ятайте, шахраї часто видають себе за благодійників.

3. Захищайте паролі. Щодня користуєтесь Facebook або сплачуєте в інтернеті? Благаємо, тільки не кажіть, що використовуєте один пароль усюди. Міняйте паролі з певною частотою, радимо використовувати для цього спеціальні менеджери паролів (приміром, 1password, LastPass або KeePass). Зберігайте паролі в надійному місці, а краще — запам‘ятовуйте.

4. Використовуйте двофакторну автентифікацію. Google, Facebook, Instagram постійно пропонує налаштувати подвійне підтвердження входу? Погоджуйтеся! Це не страшно: окрім пароля, вам зателефонують або надішлють код, так ваші дані в соцмережах будуть ще більш убезпечені. До речі, завершуйте сеанс одразу після виходу із соцмережі.

5. Користуйтеся офіційними програмами. Перевіряйте програми, які завантажуєте — радимо з офіційних джерел. Офіційні програми проходять перевірку на наявність фішингу — несанкціонованого збору та передачі даних. Тож, користуючись саме офіційним програмним забезпеченням, ви будете певні, що не заразите комп’ютер чи смартфон якимось вірусом. Також радимо використовувати лише перевірені мережі інтернет-з’єднання.

 

Детальніше за посиланням.

×
Request a
callback
*By filling this form you consent to the processing of personal data.
Перезвоним за 30 секунд
Чат с менеджером