Компанія Космонова приймає участь в збережені культурної спадщини України

Космонова – партнер конференції «ІТ бізнес в культурному середовищі України. Діалог бізнесу та влади». Ми забезпечували онлайн-трансляцію заходу. Запис трансляції доступний для перегляду.

10 квітня 2017 року у Верховній Раді України (Київ, вул. Банкова 6-8, Комітети Верховної Ради)  відбулась конференція «ІТ бізнес в культурному середовищі України. Діалог бізнесу та влади». Це перша конференція в Україні, яка піднімає проблеми збереження культурної спадщини та питання взаємодії ІТ бізнесу та владних структур

Організатори: Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Громадська Спілка «Ліга інформаційних технологій»

Компанія Космонова стала партнером конференції, та забезпечувала онлайн-трансляцію події

Форум представив увазі професіоналів і керівників, що приймають рішення, одночасно увесь спектр, новітніх рішень, що поступили на ринок, розробок і технологій від ведучих міжнародних і вітчизняних виробників, постачальників і інтеграторів.

Представник компанії Космонова, Александр Бойко в рамках конференції виступив з доповідю "ІТ в Україні: оцифровування соціальних проектів, нове ІТ-життя для держустанов культури" про те, як мережа муніципальних бібліотек може стати освітнім ІТ-хабом. 

Зміст нашої доповіді стисло:

У доповіді були піднятті питання що таке корпоративна соціальна відповідальність сучасних телеком-компаній, її відмінність від благодійності. Також було висвітлено бажаний підхід того, як представники обїктів культури повинні презентувати свої проекти звертаючись про допомогу до ІТ, та телеком-компаній.

Головна теза докладу була така: ІТ-компанія повинна займатися своєю справою, незалежно від виду соціального проекту: музей, бібліотека або дитячий будинок. Але часто ІТ компанії соціальну відповідальність розуміють виключно тільки як благодійність. Через таке зміщення понять наші телеком-компанії часто не бачать проблем суспільства, або не намагаються вирішити будь-яку громадську проблему в довгостроковій перспективі. ІТ компанія, якою б сферою життя суспільства вона не цікавилася - повинна займатися своєю справою, і може застосовувати будь-які свої компетенції для збереження культурної спадщини, і, звичайно, для поліпшення життя суспільства.

Як приклад соціального проекту був представлений проект підключення Голосіївського ліцею до якісного інтернету.

В цілому на конференції були піднято багато важливих питань, які можуть спільно вирішити об'єкти культури і телеком-компанії:

- стандартизація по проектам оцифровки музейних фондів, бібліотечних сховищ, архівів. У даний момент українське об'єднання музеїв намагається встановити єдині правила гри, які дозволять об'єднати музеї України в єдину мережу. На даний момент в Україні є близько 40 музеїв, які або за допомогою державних коштів, або за допомогою міжнародних грантів, або своїми силами намагаються оцифрувати свої фонди.

- міжнародний досвід таких проектів світових музеїв і об'єктів культури. Є кілька загальноприйнятих інформаційних систем для музеїв і бібліотек, і, часто інфраструктурна закритість наших об'єктів культури не дозволяє дати імпульс для їх розвитку та оцифровки їх безцінних фондів.

- відсутність розуміння можливостей, які доступні у світі. Наприклад, самі бібліотекарі не знають про те, що є можливість міжнародного книжкового обміну між бібліотеками. У такому випадку для читачів можуть бути доступні фонди світових бібілотек.

Головний архіваріус України (Ковтанюк Юрій  – директор Центрального державного електронного архіву України) сказав про те, що насправді зараз дуже мало що оцифровано, сказав що якщо оцифровка фондів буде йти такими темпами як зараз - знадобиться 350 років!

Завдяки цій конференції, трансляцію якої здійснила Космонова, громадськість також дізналась про нові культурні медіапроекти зі збереження нашої культурної спадщіни. Наприклад, Малою академією наук України, був презентований проект www.kobzar.ua (науково-освітній портал), в якому були оцифровані для зручного мультимедійного проекту архіви та багато матеріалів присвяченних творчості видатного українського класика Т.Г. Шевченка. 

Голова комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко щодо розвитку інформаційних технологій в культурному середовищі України

×
Заказать обратный
звонок
*Заполняя данную форму Вы даете согласие на обработку персональных данных.
Перезвоним за 30 секунд
Чат с менеджером